Kuidas valida külmkappi?

Külmik on pea kõige tähtsam tehnikaseade teie köögis ning see peab olema nii nägus kui ka tegus! Kõige tähtsam on, et külmik hoiaks parajal hulgal toitu värske ja maitsvana. Kaup24 e-poe kappide valikus on külmkappe väga erineva suuruse, hinna ja välimusega. Seepärast vaatame lähemalt, kuidas enda kööki see õige valida.

Mõtle tasuvusajale

Külmkapp suriseb kööginurgas kogu aeg ning seepärast tasub ostmisel silmas pidada külmkapi energiaklassi. Energiasäästlik külmik võib küll esiti olla kallim, kuid aastate jooksul teenib see kindlasti raha tagasi. Lisaks energia säästule surisevad vähem energiat tarbivad seadmed ka vaiksemalt.

Kukkur.swedbank.ee väitel saab vahetades 20-aastase külmiku uue A++ külmiku vastu, aastas säästa kuni 33 eurot. Iga väike sääst annab kokku suure!

Kui suurt külmikut tarvis on? Tegelikult?

Nagu iga suurema ostu puhul, tasub ka enne külmiku ostu kodus mõõdulindiga ringi käia ning juurelda selle üle, kui suurt kappi tegelikult tarvis läheb. Tasub mõelda ka sellele, kui palju sööjaid pereringis on ning kas on kavas pikalt külmutada näiteks marju või liha.
Kui köök on väike ja sööjaid vähe, võib täitsa hakkama saada ka väiksemat sorti, ainult 50 sentimeetri kõrguse külmikuga, kus sügavkülm puudub. Pakk piima ja paari õhtusöögi jagu toidukaupa mahub taolisesse külmikusse kenasti ära. Kui sööjaid on rohkem, tasub vaadata ka suuremaid.

Sügavkülm

Kui pärast mõtisklusi on aga selge, et ka sügavkülm kuluks perele marjaks ära, siis tuleb järgmiseks otsustada kui suure sügavkülmaga kappi tarvis on.
Klassikalised külmikud, kus sügavkülm on üleval, on käigus olnud aastakümneid. Need on soodsamad, lihtsamad ning tavaliselt ilma kelmikate lisavõimalusteta. Kui piisab paari liitri suurusest sügavkülmast, siis sobib see variant kenasti.
Kui peres on jäätisesõpru või kavas on aiamarju talveks sügavkülma panna, tasub mõelda veidi kallima kapi peale, millel on sügavkülm allpool. Kuna sügavkülma tuleb piiluda siiski harvemini kui tavakülmikusse, pole viga, kui vahel peab ka toidu kätte saamiseks veidi kummardama. See-eest on tihtikasutatavaim „tavaline“ osa mugavalt käe kõrgusel.
Külmkapid, kus sügavkülm on allpool sobivad kenasti, kui tahad, et kõik külmkapiriiulid oleksid lihtsalt ligipääsetavad.
Taolised ühe uksega  kapid on reeglina 60-70 sentimeetri laiused. Kui kapile on köögis rohkem ruumi, võib valida ka kahe uksega külmiku, mille uksed avanevad keskel ning ühele poole jääb sügavkülm ja teisele poole külmkapp. Taoline kapp võib olla kuni 90 sentimeetrit lai, samas tuleb külmiku uste avamiseks vähem ruumi varuda, sest uksed on kitsamad.
Mida suurem ja luksuslikum külmkapp, seda rohkem on sellele kaasas ka põnevaid lisavõimalusi nagu näiteks külma veega varustamise süsteem või jäämasin. Külmikutel, mis keskelt lahti käivad on tihtipeale ka jäämasin sisse ehitatud, tolle lisavidina jaoks on aga oluline, et kapp oleks ühendatud kanalisatsiooniga. Kui aga seda võimalust ei ole praegu ega tulevikus, ei tasu ka põnevate lisade peale raha kulutada.

Ka nutikad ja nutiseadmetega ühilduvad kapid võivad olla tark valik, mõeldes aastaid ette. Forte.delfi.ee artiklist leiab nende täpsema kirjelduse. Hetkel on need küll tavakasutusse pigem kallid ja pigem luksuskaup.

Kapi välimus

Lõviosa kappe on kirkalt valged või läikivalt hõbedased. Need, kes soovivad veidi julgemaid toone, võivad Kaup24 e-poest leida endale ka väikese musta, suure punase või isegi sinise külmkapi. Üha populaarsemad on ka integreeritavad külmkapid, mida saab sobitada ülejäänud köögimööbliga.

Kui varasemalt oli kapiriiulid metallist, siis tänapäeval on need tehtud enamasti klaasist. Klaasist riiulid on lihtsamini puhastatavad ning teinekord ka antibakteriaalse toimega, mis aitab söögikraamil kauem värske püsida.

Kindlasti tasub läbi mõelda, mitut sektsiooni kapis tarvis on. Kas kavas on köögivilju või leiba samuti seal hoida? Kui pikalt tavaliselt pere toitu ette ostab? Kui elada üksi ja igal õhtul valmistoitu osta, siis ei ole mõtet soetada mahukat kappi, mis mahutab ära 300 liitri jagu söögikraami. Kui üheskoos elab aga suur pere, siis tasub kiigata ka suurema kapi poole.

 

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here