Õiged reisitarbed viivad kaugele

Me kõik väärime väikest puhkust tavaelust – reis soojale maale lõõgastuma, kultuuriga tutvuma või lihtsalt kerge keskkonnavahetus võib teha mitut sorti imesid meie keha ja vaimuga. Peaasi on igapäevased muremõtted peletada ja kogu täiega lõõgastuda. Selleks, et reisimisega muresid juurde ei lisanduks, tasub teatud asjad eelnevalt läbi mõelda – eelkõige see, mis reisitarbed peaksid sul valmis olema, et tagada enda mugavus. Mis need täpsemalt on ja kuidas end oma rännakuteks valmis panna, selle teeme Koduekstra abiga kohe selgeks.

Kus on su asjad..

..ja mida sul reisil üldse võib vaja minna? Just need peaksid olema esimesed küsimused, mille läbi mõtled – vastavalt sellele tead ka kui suure kohvri pead kaasa pakkima.

Kuni nädalastel reisidel võib piisata ühest väiksemast kohvrist ja seljakotist, et asjad lennujaamast hotellituppa ning puhkuse lõpus sealt tagasi lennujaama vedada. Pikematel reisidel võib vaja minna hoopis suuremat kohvrit, aga tasub meeles pidada, et sellega on palju keerulisem ringi liigelda.

Mis kohvri valikul tihti tähelepanuta jääb on rataste olemasolu ja nende kvaliteet. Võib juhtuda, et juba peale üht reisi on ratastelt kumm maha jooksnud või kehv plastik lihtsalt ära murdunud. Kõige muu osas – mis materjaliga tegu või kui palju on erinevaid sahtleid, ei tasu väga üle mõelda. Vali see, mis meeldib, peasasi et oleks vaid korralikud rattad all.

Veel üks väike asi, millega saad oma elu  kergemaks teha, on oma kohvri markeerimine. Uskuge mind, väga suur tõenäosus on, et kellelgi on sama väljanägemisega kohver nagu sinul ning pole harvad need juhud, kus pagasilindilt või bussi pagasiruumist võõras kohver haaratakse. Siin tulevad appi kohvrisildid – kinnita need oma kohvri käepidemele ning leiad selle kerge vaevaga. Väärt abiks on need ka siis, kui kohver peaks kaotsi minema – nendele saad panna kirja oma nime ja kontaktid, et su asjad siiski lõpuks sinuni jõuaksid.

Üks nipp, kuidas oma koormat kergendada, on hügieenivahendite arvelt – nädalasele reisile pole vaja võtta kaasa terveid šampoonide-kreemide purke ja pudeleid. Võta vaid nii palju kui vaja, selleks on Koduekstral pakkuda reisipudelite komplekt. Näokreem, šampoon, palsam – kõik võid omale mugavalt kaasa pakkida, võid need reisitarbed kasvõi käsipagasis hoida, kuna kogused on selleks piisavalt väikesed.

Raha ja dokumendid kindlas kohas

On asju, mida reisil käies tasub hoida käepärast – raha ja erinevad dokumendid, pass, piletid või välja prinditud broneeringukinnitused. Paber- või peenraha omab paljudes riikides jätkuvalt väga suurt rolli – kui soovid tasuda rendiauto parkimise, piletite eest mõnes turismipunktis või tänavakauplejalt suveniire osta, siis see käib just läbi sularaha.

Siin on abiks sendikott – ilus ja mugav viis kaasas kanda päevaks vajalikku sularaha (ärge kohe kindlalt kogu raha ühes kohas hoidke). Selle sendikoti üks tugev eelis on silmapaistvus – kui juhtub mõnel jalutuskäigul kaotsi minema, on seda suurem võimalus üles leida. Sama malliga on ka need passikaaned, mille vahel saad hoida kõiki oma reisidokumente – pass, lennupiletid, tähtsamad kontaktid ja muu selline. Liikumises olles hoia need kindlasti käepärast, et saaksid piletikontrollid ja check-in’i muretult läbida. Lisaks mugavusele hoiab selle vastupidav materjal kõik vajaliku ka kuivas ning ei lase su dokumentidel kortsu minna.

Uni ja värskendus

Reisilkäik võib olla kehale üsna koormav, et see puhkusest saadavat kasu ära ei nulliks, tasub rõhku panna kahele olulisele asjale – magamine ning vedelikutarbimine. Ka nende jaoks on kauplusel Koduekstra pakkuda väärt reisitarbed. Unetunde saab täitsa täiendada nii lennukis kui ka bussisõidu ajal, tarvis on vaid üht mõnusat kaelapatja, mis toetab su pead püstises asendis sedasi, et iga väike raputus sind kohe üles ei aja. Võid valida kas pehmemat sorti graanulitega täidetud variandi või hoopis sellise, mille saad sobival hetkel ise täis puhuda. Mina soovitan esimest.

Vedelikutarbimine omab tohutult suurt mõju meie energiavarudele, mistõttu peaks meil pidevalt üks jook käepärast olema – eriti veel soojal maal. Parim viis janu kustutamiseks on juua vett, seda saad endaga kaasas hoida korduvkasutatava joogipudeliga, mis hoiab su vee jaheda ning puhtana terve reisi jooksul. Teine võimalus on kasutada käepärast termostopsi, millest on mugav juua ka kuuma jooki – näiteks varajasel hommikutunnil rannas päikesetõusu nautida ühe kuuma tee seltsis.

Reisimine peab olema mugav

Kõiki üllatusi ja muresid pole võimalik ette näha, kuid need mida on – need tasub juba eos ära nullida. Väike ettevalmistus ja õiged reisitarbed ei lase su puhkusel nurjuda. Vali välja sihtkoht, astu läbi kauplusest Koduekstra ning mine veeda üks mõnus reis!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here