Suvel tahaks vee äärde!

Kõrvetav päike ning nädalaid kestev kuumus on mõnus? Nii on, kui saab vahepeal ennast vees jahutamas käia, rannas päevitada või lihtsalt looduses viibida. Suvel on erinevad veesilmad lihtsalt parimad kohad, kuhu minna ning teha on järve, jõe ja mere ääres oi-oi kui palju.

Kalapüük nagu vana kooli jooga

Kes ei teaks kedagi, kes pole kalal käinud. Võimalik, et tänapäeval pole see noortel esimene mõte, mida suvel teha, kuid kalapüük on populaarne igas vanuses ja igal ajal. Tore ju, kui saad natuke linnakärast ja inimestest eemale ning istud kenasti kalda peal ning viskad õngekonksu vette. Kuid igal alustaval kalamehel ja -naisel on tähtis ka õige varustus. Ühel algajal kalamehel võiksid olemas olla: õngeritv, landid, rullid, tamiilid, sööt ja kott-ämber. Tegelikult saab selle nimekirja palju pikemaks ajada, kuid algajal kalastajal peaks nendest esialgu piisama.

Varustuse hinnaklass on ka küllaltki kõikuv. Kohe alguses ei tuleks kõige uhkemaid püügivahendeid osta, sest äkki esmane entusiasm kaob ning õng jääb kuskile nurka seisma. Tähtis, et varustus oleks universaalne. Normaalse algaja varustuse saab kätte kuskil mõnekümne euroga ning edasi on ainult taevas piiriks, sest proffidel võib varustus maksta isegi paar tuhat eurot.

Sõit vee peal

Eestis on aina rohkem hakanud populaarsust koguma ka veepealsed sõidukid. Kiiremad jetid ja mootorpaadid, kuid ka vanad head sõudepaadid. See on juba kulukam hobi ning väljaminek on kindlasti suurem kui esimese õnge ostmine. Juurde tuleb arvestada ka järelhaagise hind, et oleks võimalik erinevate veekogude lähedale sõita. Eriti, kui enda kodus sobivat veesilma ei ole.

Kuid vee peal sõita on mõnus. Võtad sõbrad, kaasa väike piknikukorv ning teete näiteks paadiga väljasõidu mõne suurema järve või jõe peale. Lisaks on veel olemas kanuud ning süstad, millega saab päris kiirelt mööda käänulisi jõesänge ringi sõita ning teha kasvõi mitmepäevane matk.

Läheks hoopis veeparki?

Euroopas on piisavalt ägedaid veeparke, mis pakuvad lusti ja rõõmu igas vanuses külastajatele. Veeparke leidub nii Küprosel, Hispaanias, Portugalis, kui ka Eestile lähemates riikides nagu Saksamaal, Prantsusmaal ning Soomes.

Kes otsivad suuremat närvikõdi, need saavad laskude kiiretest veetorudest ning hulpida mäslevatel tehisjõgedel. Rahulikuma puhkuse eelistajatele on veekeskustes olemas ka mullivannid ning saunad. Kõik leiavad enda jaoks sobivaima tegevuse.

Aga kust leida sobivad vahendid?

Jaa, vee ääres ning peal on ju tore, kui on aega ning raha. Tihti võivad puuduvate vahendite tõttu jääda reisid ning pikemad kanuumatkad tegemata.

Üheks võimaluseks on võtta väikelaen. Finora Capitali teenuste hulgas just väikelaen olemas ongi. Väikelaen pole kindlasti klassikaline kiirlaen, kus raha tuleb n.ö. piiks-piiks ja hetkega. Väikelaen on finantsteenus, mis lähtub vastutustundliku laenamise põhimõtetest. Ühtegi laenu ei tohiks kindlasti võtta kergekäeliselt ning selle saamiseks peab laenaja finantskäitumine vastama ka teatud tingimustele. Väikelaenu tingimustega on võimalik tutvuda siin.

Kalastama saab igaüks minna ilma, et selleks laenu oleks vaja võtta. Pikemate puhkusereiside jaoks on teinekord natuke rohkem abi vaja.

Suvi on kohal ning nagu lähiajalugu näitab, siis ilmad lähevad aasta-aastalt aina soojemaks. Eesti suvi on väike, aga tubli ning veemõnud ja kvaliteetne puhkus on alati ühte jalga käinud. Toredat suve!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here