Miks tasub tellida tooteid sisepakiautomaati?

Paki tellimisel automaati tuleks silmas pidada, kuidas võivad temperatuurimuutused ja niiskus mõjutada toote kvaliteeti. Näiteks tasub talveperioodil olla ettevaatlik karmide külmakraadidega, mis võivad kaasa tuua pakendi purunemise või toote konsistentsi muutumise välipakiautomaati tellimisega.

2020. aasta Kantor Emori e-kaubanduse trendiuuringu kohaselt tellivad eestlased netipoodidest väga palju just elektroonikatooteid, kosmeetikat ja raamatuid. Mainitud toodete puhul peab aga silmas pidama, kas ja kuidas võivad välised temperatuuriolud nende kvaliteeti mõjutada. Loe lähemalt, milliseid tooteid tasub pigem sisepakiautomaati tellida.

Elektroonika – alati ei õnnestu koheselt tootele järele minna ning suur temperatuuri kõikumine võib mõjutada toodet. Nimelt võib liiga külmast või soojast võetud elektroonikatoode kodus koheselt sisselülitades puruneda. Seetõttu on oluline, et toote kättesaamisel peab laskma saavutada tootel toatemperatuuri ning alles seejärel toode sisse lülitad.

Kosmeetika – äärmuslikud muutused nagu UV-kiirgus, suur kuumus ja krõbedad külmakraadid võivad ilutoodetele mõningast kahju teha küll, kui tootes olev vesi külmub või eraldub vesi teistest koostisainetest ning konsistents muutub. Suvine pidev UV-kiirgus võib põhjustada koostisosade eraldumist ja toode kaotab omadused, näiteks päikesekaitsetoodete puhul kaob nende kaitsevõime.

Raamatud – kuna raamatud on tehtud erinevatest materjalidest, mis on tundlikud niiskuse ja kuumuse suhtes, siis võivad need mõjutada ka raamatute kvaliteeti.

Ravimid – ravimeid toodetakse väga rangete spetsifikatsioonide järgi ja võimaluse korral on need tooted mõeldud toatemperatuuril hoiustamiseks. Liiga kõrged või madalad temperatuurid võivad põhjustada ravimite füüsilist muutumist, mõju kaotamist või isegi ohtu tervisele.

Toiduained, sh joogid – liiga pikalt valede temperatuuride käes võib toit rikneda, samuti võib selle konsistents ja maitse muutuda. Sama lugu on jookidega, nt gaseeritud joogid või alkohoolsed joogid – ebasobivad temperatuurid muudavad nende kvaliteeti.

Just nendel põhjusel tasub ilmastikumõjude osas tundlikud esemed tellida sisepakiautomaatidesse või kulleriga. Samuti tasub mõelda, et kui sise- ja väliautomaatide puhul on pakid kapi sees vihma eest kaitstud, siis väliautomaadi puhul võivad need siiski sisestamise või välja võtmise ajal märjaks saada. Lisaks on mugavam pakke välja võtta siseautomaatidest, sest ei pea Eestile omase heitliku ilmaga rinda pistma.

Vaata paki saatmise kohta Smartpost Itella kodulehelt!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here