Millised toataimed on parimad õhupuhastajad?

Enamik inimesi naudib rohelust ja looduses viibimist. Toataimed, mis püsivad ka talvisel ajal rohelised, toovad looduse meie rõõmuks siseruumidesse igal aastaajal. Kaunid taimed on nii kujunduselementideks kuid ka suurepärased õhupuhastajad. Paljud neist on eriliselt tublid filtreerima majapidamises lenduvaid mürgiseid ühendeid, mida võivad eritada näiteks kodumasinad, seinavärvid, tapeedid, sünteetilised tekstiilid.

Parimad ruumide õhupuhastajad

Leidsime suurepärase ülevaate Better Home and Garden lehelt, kus Nasa uuringutele toetudes oli välja toodud toataimede loetelu, millised neist osutusid parimateks õhupuhastajateks. Meie lemmikuteks said sealt taimed, milles oli ka äratundmisõõmu. Samuti on meie valiku osas ühiseks jooneks see, et tegemist on üsna iseseisvate ehk vähenõudlike toataimega, kes peavad vastu ka pikemate joogipausidega.

Saime teada, et taimed imevad ruumides oleva õhusaaste endasse lehtede pinnal olevate mikroskoopiliste aukude kaudu, viies need juurtesse kus need lagunevad taimedele sobivaks toiduks. Rohke taimekogus lisab ruumi ka õhuniiskust, mille tagajärjel õhu mikrobakterite suhteline arv väheneb ning meie sissehingatava õhu kvaliteet paraneb. 170 ruutmeetrise majapidamise pinnal on hea kui leidub 15 kuni 18 keskmises mõõdus taimekest.

Meie lemmikute ülevaade:

Pease lily

Tõlvlehik- Spathiphyllum

Kaunis valgete õitega taim, mis soovib pigem varjulisemas asukohas kasvada. See kaunitar puhastab teie kodus või kontoris õhku ööpäevaringselt! Tore on selle taime juures ka see, et ta annab teile ise teada millal ta juua soovib. Nimelt langetab ta lehed ja peale kastmist on ta nad paarikümne minuti jooksul kenasti taas püsti sirutanud.

Nephrolepis

 

Sõnajalg- Nephrolepis obliterata

Sõnajalg oli nõukogude aegadel üks populaarsemaid toataimi, mis ilutses ilmselt igas rohelust armastavad kodus. Lopsakas sõnajalg on hooldamisega vähenõudlik ja see toataim sobib hästi ka neile, kes on viibib vahel pikemalt kodust eemal.

 

Ficus benjamina

ViigipuuFicus elastica, Ficus benjamina jt.

Puhastab väga aktiivselt õhku võimalikest toksiinidest. Mida suurem taim seda enam eraldab ruumidesse niiskust. Hästi leplik ja ka nõudes vähem valgust kui enamik teised toataimed. Viigipuudel on palju erinevaid alaliike.

Dracaena

Draakonipuu Dracaena

Elujõudu täis draakonipuu hakkab õhku puhastama kohe, kui ta ruumi tuuakse. Samuti on ta efektiivne õhuniisutajana. Kasvab justkui iseseisvalt ega nõua palju kastmist.

Hedera

Luuderohi- Hedera

Kui õhk kodus või kontoris on justkui seisma jäänud ja kuiv võib just luuderohi olla väljapääsuks! Seda taime kirjeldatakse, kui allergeenide peatajat ja seega astmaatikute ja allergikutele toataimeks soovitatav.

Palmid

Parimateks tunnistati tegelikult õhupuhastajana ja hoolituse suhte osas palmiliste valik, mida on tõeliselt palju erinevaid liike.

Vaata lisa SIIT

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here