Robotid on kohal ning niidavad muru!

Tore on see päev, kus istud mõnusalt aiatoolis, kosutav jook käes. Päikeseprillid püüavad kinni otsese päikesevalguse ning sa lihtsalt puhkad ja naudid vaba päeva. Just siis, kui on tekkinud kõige mõnusam äraolemise tunne, hakkab naaber oma muruniidukiga põristama. No ajab närvi?! Kõige hullem on veel see, kui mõelda, et ka ise sai just ükspäev sama asja tehtud – lärmava muruniidukiga aias ringi lastud. Kas kunagi saabub rahu ning muru kasvab ise 5 cm kõrguseks ning imeväel enam edasi ei kasva? Loota ju võib, kuid tegelikult me juba elame imelises tulevikus, kus robotid niidavad ise meie eest muru ning meil on neid võimalik endale soetada. Tere tulemast robotniidukite ajastusse!

Millega on tegu?

Robotmuruniidukid on mõeldud muru niitmiseks ning need saavad hakkama ilma kõrvalise abita. Nii vähemalt brošüürides lubatakse. Kuid tegelikult on alguses vaja natuke seadistamist, paigaldamist ning programmeerimist ka. Kui see tehtud, siis on niidukid päris nupukad. Saavad täiesti iseseisvalt hakkama. Näiteks on osad neist varustatud erinevate lisadega, nagu ilmastikusensor, kokkupõrkesensorid, PIN-koodiga häiresüsteem jms. Lisaks niidukile on vajalik veel paigalda piirdetraat. See on kaabel, mis paigaldatakse maa sisse ning hiljem jääb sellest muru sisse vaevu märgatav joon, mis muutub nähtamatuks paari nädala pärast. Kaabli võib paigalda ka maapinnale, kuid see võib tulevikus ikkagi aias ette jääda, nii et soovitatav on see pigem pinnasesse kaevata. Ehk siis piirdekaabliga ümbritsetakse ala, kus robotniiduk niidab. Piirdekaabel ühendatakse laadimisjaama külge, nii saab niiduk iseseisvalt ennast kenasti laadimas käia, sest ega robotniiduk õhu ja armastuse peal ringi sõida, voolu on ikka akude laadimiseks vaja.

Miks eelistada robotniidukit?

Robotniiduk kingib sulle aega, rahu ning hoiab ka kulutusi kokku. Jääb ära bensiini ostmine, õlivahetus ja kõik muud remondikulud. Lisaks töötab niiduk ikkagi väga vaikselt ning selle võib isegi ööseks töötama jätta. Tähtis on tähele panna, et selleks ajaks oleks ka muruplats aiatööriistadest ning muudest asjadest puhas. Ära tuleb märkida, et ka naabrid on teie robotmuruniiduki uued fännid, sest ka nemad pääsevad nädalavahetuse tüütust põristamisest.

Kas kallis ei ole?

Robotniidukite hinnad algavad kuskil 1000 eurost ning kerkivad 5000-6000 euroni. Mitte just kõige odavam lõbu, kuid pikas perspektiivis tasub kindlasti see väljaminek ära. Niiduki hind sõltub krundi suurusest. Odavamad niidukid on mõeldud 600 m² suuruse krundi jaoks, ning 5000-eurosed mudelid on mõeldud lausa 3500 m² muruplatside jaoks. Nii, et kõik oleneb sellest, kui suurel maatükil hakkab robotniiduk oma tööd tegema.

Aga, kust leida vajalikud vahendid? Üheks võimaluseks on hüpoteeklaen. Näiteks Finora Capitali laenuportfellis on täpselt selline teenus olemas. Hüpoteeklaen on laen, mida antakse kinnisvara tagatisel. Laenu miinimumsumma on 2 000 eurot ning maksimaalne summa võib olla kuni 75% tagatise turuväärtusest. Igal juhul tuleb enne tutvuda laenu täpsete tingimustega ning alles siis otsustada, kas on mõttekas hüpoteeklaen võtta või mitte. Kui olete laenutaotluse esitanud, võetakse teiega ühendust ning pakutakse õige lahenduse leidmiseks tasuta konsultatsiooni. Kuid hüpoteeklaen ei ole ainuke lahendus. Alati võib ise raha koguda, järelmaksuga soetada või siis kohe välja osta.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et robotid on juba kohal ning pole need nii hirmsad midagi nagu ulmekirjanduses väidetakse. Pigem aitavad meil muru niita, tagavad rahu ning kingivad aega juurde. Lisaks veel parandavad suhteid naabritega.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here