Matka mõnuga!

Suveilmad on läinud püsivalt soojaks ning hing ihkab üha enam õue järele. Värske õhk, tuulevuhin puulatvades ning lindude siristamine hommikutundidel teevad kehale ja vaimule ainult head. Miks mitte siis loodust juba kõige täiega nautida ja võtta ette üks väike telkimaskäik. Kõik esmavajalik on saadaval ühest kohast – tasub vaid läbi astuda kauplusest Koduekstra ja oled matkamiseks valmis.

Kõik algab telgist

Vabas looduses oleme paraku ka loodusjõudude meelevallas – vihm ja tuul kipuvad Eestimaal ikka teinekord esinema, üks õige telk ennast aga väikesest vihmast segada ei lase. Telkimisalale jõudes alustagi kõigepealt telgi püstitamisest ja pea meeles – selleks, et telk vihma peaks, tuleb ta korralikult ka püsti seada. Kõik vaiad ning nöörid, mis komplekti kuuluvad, tuleb ettenähtud moel kinnitada. Nõnda ei kogune vesi ühegi voldi ega kortsu vahele, kus sel oleks võimalik läbi imbuma hakata. Vaiad ja nöörid hoiavad telgi ka maa küljes korralikult kinni, nii pole tarvis teist ka mööda metsa hakata taga ajama. Võib tunduda, et paarist vaiast piisab, kuid tegelikult see nii pole. Kui telk tuule alla võtab, pole palju vaja, et see kõrgele lennutada. Pärast matka lõppu pea meeles märga telki kandekoti sisse mitte jätta – kui kohe ei saa, pane see koju jõudes kuivama ja nii peab see palju kauem vastu.

Madrats ei lähe ise õhku täis

Kuigi head und saab magada ka harilikul metsaalusel, veendu, et külje alla ei jääks ühtegi oksa või käbi. Üks korralik õhkmadrats kulub ikka marjaks ära. Peamine põhjus on see, et korraliku magamiskoti puudumisel võib maapinnast ka südasuvel veel kontidesse külma pressida. Madratsiga on see mure lahendatud. Kui oled oma telgi suhtes otsuse ära teinud, siis osta oma madrats ka sellele vastav – kaheinimese telki sobib kõikse paremini vaid kaheinimese madrats.

Selleks, et madratsi õhku täis ajada ei peaks oma kopse kulutama – mugavad madratsipumbad on täitsa olemas. Võid väikse vaevaga omale rannas, metsas või kasvõi koduhoovis mõnusa aseme täis pumbata.

Jalga puhka matkatoolis

Kui oled oma pesa püsti seadnud, on sul täielik õigus jalga puhata ning ümbritsevat loodust nautima hakata. Matkatoolid on ühed hiiglama mõnusad asjad – neid on mugav kaasas kanda, on väga mugavad ning korralikemal on janu kiireks kustutamiseks võimalus ka jook topsihoidjasse sättida. Neid võid niisamuti oma koduhoovis päikese nautimiseks kasutada või võtta isegi kaasa mõnele vabaõhuüritusele – kandekotiga tool selga ning ei pea kunagi maas istuma.

Loodus ootab, naudi seda koduselt

On need jaanid, mõni tore väljasõit sõprade või perega või hoopis mõni muu eriline ettevõtmine looduses – Koduekstrast leiad omale kõik vajaliku, et end seal mõnusalt tunda. Meie suvi pole just kuigi pikk, seega on kõige õigem teda nautima hakata just täna!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here