SILMAPINTSLITE KOOL – Milleks nii palju erinevaid pintsleid?

Tutvustame siin artiklis ära 16 erinevat silmadele mõeldud pintslit.

Tasub teada: Mida rohkem kompaktsemad ja pingul on harjased pintslil, seda paremini võtab pintsel värvipigmenti külge. Vähem kompaktsemate kiududega pintslitega jääb tulemus õrnem.

pinterest.com
 1. Hajutuspintsel – Selle pintsliga saab teha kõike! Sa saad sellega kanda silmalaule nii peitekreemi kui ka lauvärvi. See pintsel on pehme ja sellega meigi pealekandmine on üsnagi lollikindel. (Mac 217 Blending Brush)
 2. Kompaktne hajutuspintsel – Selle pintsliga saad kanda rohkem värvi oma silmalaule. Kuplikujuline pintsel võimaldab sul lihtsalt luua piirjoone või määratletud joone silmalaule. Seda pintslit on näiteks siis hea kasutada, kui teed omale suitsusilma ning hajutad pärast seda teise pintsliga (nt Mac 2173). (Bdellium Compact Blending Brush)
 3. Nurga all olev pintsel – See pintsel sobib eelkõige silmade kontuurimiseks ja raamimiseks. (Bobbi Brown Angled Brush)
 4. Määrdepintsel – Selle pintsliga saad peale kanda või laiali hajutada lauvärvi või silmalainerit. (Bdellium 760 Smudge Brush)
 5. Suurem toonimispintsel – Selle pintsliga võiks teha tumedat alusbaasi silmale. – (MAC Large Shader 252)
 6. Hajutuspintsel – Hea sünteetiline hajutuspintsel, et teha sujuvat ühelt värvilt teisele üleminekut. – (Illamasqua Blending Brush 1)
 7. Lauvärvi pintsel – Seda pintslit võiks kasutada, et tuua esile naturaalseid värve silmalaul (ehk loomuliku tooniga lauvärve). See pintsel võtab korraga palju värvi külge, seega saab sellega kiiresti töö tehtud.
 8. Väiksem toonimispintsel – See pintsel sobib ka huulevärvide peale kandmiseks. Samuti võib seda pintslit kasutada kreemjate silmadele mõeldud toodete puhul, mida tuleb panna alumisele ripsmeääre alla. (Mac 242 Small Shader)
 9. Silmapintsel – Selle kuplikujulise otsaga pintsliga silmalaugude meikimine jääb ühtlane ja veatu. (Edward Bess Luxury Eyebrush)
 10. Laineri pintsel – Selle pintsliga teed lihtsalt lainerijoone, ilma et ripsmed sind segaks. Samas saad seda ka kasutada, et luua omale tihedamate ripsmete efekt. (Bobbi Brown Ultrafine Eyeliner Brush)
 11. Kulmu pintsel ja hari – Ülemise otsaga kanna peale kulmuvärv, et luua kõigepealt kulmudele kuju ning siis kasuta harja osa, et värv ühtlaselt laiali hajutada. (Makeup Forever #274 Eyebrow Brush)
 12. Tasase otsaga silmapintsel – Selle pintsliga saad ideaalselt luua paksema ja täpsema lainerijoone. (Laura Mercier Flat Eyeliner Brush)
 13. Nurga all olev pintsel – See pintsel on sünkroonis sinu ripsmekaarega. Samuti saad sellega lainerit peale kanda. – (Laura Mercier Angled)
 14. Laineripintsel – Selle pintsliga saad ka kõige kitsamad silmanurgad kenasti tehtud. Samas saad selle pintsliga ka väga täpse lainerijoone. (Louise Young Superfine Liner Brush)
 15. Määrdepintsel – Kuna selle pintsli ots on nii väike, siis on sellega ääretult lihtne lauvärvi peale kanda. Kui sa soovid laule rohkem värvi, kasuta pigem seda pintslit kui siin listis ära märgitud neljandat pintslit. – (Sephora Pro Smudge Brush #11)
 16. Rõhutamispintsel – See pintsel on suurepärane, sest tal on kaks otsa. Nurkliku otsaga pintsliga saab raamida silmade alumisi ääri (võimalikult ripsmejuure lähedalt), teise otsaga saad kanda peale silmalainerit või lauvärvi silmalainerina. (Stila Eye 20 Enhancer)
pinterest.com

Pintslite hooldamine: Pintsleid peab pesema vähemalt üks kord nädalas, kasutades selleks spetsiaalseid vahendeid või tavalist šampooni ja sooja vett. Peaasi, et vesi ei oleks väga kuum. Pesema peab õrnalt, et mitte kahjustada pintsli karva. Samuti on väga oluline pintsli kuivatamine. Mitte mingil juhul ei tohi kuivatada vertikaalselt, vaid horisontaalselt kas salvräti või rätiku peal. Juhul, kui kasutate šampooni, loputage pintsel kindlasti enne kuivatamist.

Allikad: Jenniekay beauty ja Mineral Cosmetics

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here