Sügiseks kodu korda!

Pikk suvi selja taga ning mis siin salata – ega mul küll suuremat isu koristamise järele polnud. Nüüd on aeg käes ja tuleb jälle tegusaks hakata ja kodu korda teha. Kuna palju töövahendeid minu koristuskapis on täitsa nudiks kulunud, siis sai uute otsingul käidud läbi kauplusest Koduekstra.

Natuke harja ja pisut moppi

Teada värk, et koristades tuleks alustada just kõrgematelt pindadel ning kui need puhtad, siis liikuda põranda kallale. Paljaste põrandatega majapidamises läheb vaja põhiliselt kahte koristusvahendit – pika varrega põrandahari ning üks korralik mopp.

Nendega saab ilma suurema mureta enamus tööst tehtud. Kõigepealt harjaga suurem sodi kokku ning siis mopiga üle. Piisab sellest, kui kord paari nädala tagant seda tegevust kordad ning võidki selles kindel olla, et sinu kodu korda jääb.

Ühes korralikus elamises võiks olla ka pika varrega harja ja kühvli komplekt, mis sobib suurepäraselt ruumidesse, kus kipub rohkem puru ja peenemat sodi tekkima. Hoiad selle komplekti köögi nurgas ning saad vajadusel kohe põranda üle käia.

Väiksemate nurgataguste olemasolu korral tuleb kasuks ka väike harja ja kühvli komplekt, millega pääseb pea igale poole ligi ning mugav kummirant kühvli ees aitab ka kõige krutskimal purul kühvli peal oma koht leida.

Teatud kohad nõuavad kindlasti karmimat kätt ning sealjuures ka pisut tummisemat tööriista, sest olgem ausad – kui tahad kodu korda saada, siis peab ka pisut vaeva nägema. Kui su elamises on plaaditud seinu või põrandaid, siis on hindamatuks abimeheks küürimishari, millega pääseb igasugu pragudele hästi ligi ning on seetõttu ka väga vajalik koristusvahend vannitoas – seal kipub tihti palju hallitust tekkima. Küürimisharja võib kasutada ka teatud tekstiilidest plekkide välja saamiseks, näiteks vaipadest, diivanikatetest jms.

Kodu korda – polegi palju vaja

Vaid mõned harjad ja kühvlid ning võidki oma elamise korda saada. Tasub mainimist, et artiklis välja toodud harjad olid kõik Asa toodetud – ilusad ja ühte moodi rohelised, aga kauplusest Koduekstra võib leida palju teisigi asjalikke koristustarvikuid oma eluruumide koristamiseks. Vaadake julgelt üle!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here