Suur jõuluküünalde testimine!

Millist küünalt osta? See on väga tähtis ja suur küsimus, kui läheb küünalde ostmiseks. Mis loeb rohkem, kas küünla lõhn või värv? Alljärgnevalt testisimegi teie jaoks mõningaid küünlaid, mis Koduekstras saadaval. Testis osalesid erineva suuruse ja kujuga küünlad, et anda parimat ülevaadet küünalde valikust. Testi tegime alguses silmad kinni, et hinnata küünalde lõhnaomadusi ja pärast hindasime lahtiste silmadega küünalde välimust.

Punane jõuluküünal

Ei lõhnanud nii palju just pihlakate järgi, pigem marjalõhnaliselt. Paljudele meeldis just see, et ei olnud nii intensiivse lõhnaga, vaid pigem neutraalne. Kiideti just küünla esteetilist poolt. Küünal nägi välja väga jõululik ning pühadele kohaselt punast värvi. Küünla peal oli ka pilt lumistest pihlakatest, see lisas veel rohkem jõululikku ja talvist tunnet. Ideaalselt sobiks selline küünal kinkida vanavanematele.

Valge jõuluküünal

Välimuselt on kindlasti tegu kõige jõululikuma küünlaga, sest küünal on ise valget värvi ja küünla klaasile on joonistatud imeilusad punased lumehelbed. Meelde tuleb jõuluvana ning lumehanged. Pimetesti tulemusena selgus, et lõhnas on tunda magusat vaniljet ning lõhnabukett tervikuna meenutas vahvlijäätist. 🙂

Vanilje teeküünal

Lõhnas on tugevalt tunda vanilje lõhna, kuid see pole nii magusa alatooniga nagu oli suurel vanilje küünlal. Pigem iseloomustab seda küünalt kõige paremini magus-mõrkjas lõhn. Välimuselt on teeküünal nagu ikka, kuid see ongi selle küünla üks suuri plusse, sest valget värvi teeküünlaid läheb ikka vaja. Sellist värvi teeküünlad sobivad absoluutselt igale küünlaalusele. Vahet pole, missuguse kuju või värviga on alus, kuhu sa küünla asetad.

Teeküünal, mis lõhnab vanaema köögi järele

Pakendilt lugedes selgub, et see küünal peaks lõhnama vanaema köögi järele. Eriti peab see väide paika siis, kui vanaema köök lõhnab piparkoogi, kaneeli ning vanilje järele. Mõnes mõttes pidas see väide paika, sest lõhnatesti tulemusena saime vastakaid tulemusi. Osad tõid välja, et lõhnab kui jõulud, teised tõid esile, et tundsid piparkoogi ja glögi lõhna. Mõnes mõttes oli mõlemal poolel õigus, sest vanaema juures on ikka piparkooke tehtud ning kindlasti vanaemad joovad glögi ka, kui pakutakse.

Laimi küünal

Nüüd jõudsime meie kõige kauemini põleva küünla juurde. Märgitud on, et küünal põleb üle 20 tunni! Paljude arust lõhnas küünal pigem sidruni kui laimi järele või siis tsitruseliselt. Välimuselt on kõige minimalistlikum. See tähendab seda, et küünla klaas on täielikult läbipaistev, ilma lisatud joonistuste ja mustriteta. Kõige rohkem rõhutab selline disain küünla rohekas-kollast värvust. Väga hästi sobib see trenditeadlikule inimesele, sest sellist tüüpi küünlad on hetkel väga moes.

Mango küünal

Lõppu jätsime meie testi lemmiku. Tegu on mangolõhnalise küünlaga. Kiideti küünla oranžikat värvi ning meeldivat aroomi. Aroom, mida küünal andis, täitis toa ühtlaselt, kuid ei olnud üleliia intensiivne. Paljudele meeldis ka, et küünal oli väga kompaktse ja praktilise kujuga. Väike, aga tubli küünal. 🙂 Ideaalne hoida näiteks kontoris laua peal, ilma et võtaks palju ruumi. Pimetestis tundsid kõik osalised kohe ära, et tegu on mangolõhnalise küünlaga. Meie kindel lemmik.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here