Suur test: robottolmuimeja pole ainult nannipunnidele!

nipimeister-tolmuimeja

Kui mainisime paar nädalat tagasi oma sõpradele, et testimise objektiks on meil nüüd robottolmuimeja, saime nii mõneltki neist üsna põlastava pilgu, mis ütles vaid üht: “Kas teie ka? Endal veel käed ja jalad otsas!”

Tahame täna purustada müüdi, et isetoimetavad tolmuimejad on vaid laiskadele ja lodevatele, kes tahavad, et robotid nende eest kogu töö ära teevad. Võtsime digipood Klickist laenuks kaks sellist imemasinat ja proovisime järele, milleks nad siis ikkagi võimalised on, on neist üldse mingit kasu ning mida tuleks silmas pidada, kui endale sellist sugugi mitte kõige odavamat abimeest koju soetada.

Robottolmuimejad on poodides kõik üsna erinevad, kuid on mõned punktid, millele tuleks kõigi puhul siiski tähelepanu pöörata, sest nende olemasolust või puudusest sõltub sageli ka roboti hind. Klickis, kust me enda loo jaoks masinad laenasime, on hinnaskaala üsna suur – robotite hinnad on suisa 100 – 1000 euro vahel ja just nimelt funktsioonide rohkuses suuremalt jaolt nende erinevus seisnebki.

Enamikel robotitel on olemas navigatsioonisüsteem, mille abil kaardistab robot toad ja koristab põrandad süsteemselt. Lisaks on neil olemas kokkupõrke- ja kukkumisandurid, mis takistavad neil vastu seinu põrkamast või trepist alla kukkumast.

Lisaks tuleks kindlasti silmas pidada aku kestvusaega, sest just see määrab selle, kui puhtkas väike abimees su põranda teinud on, kui sina magad või kodust väljas oled. Osal neist on olemas ka võimekus ise laadimiskohta vahepeal laadima minna ja pooleli jäänud koha pealt jätkata, kuid, nagu mainitud – selliseid asju tasub alati kontrollida.

Tänased kangelased on aga nüüd teie ees: Neato Botvac D85 ja Ariete Evolution 2.0

Ehitasime mõlemale robotile ka väikese prooviraja, ladudes nende teele ette kohvi, teed, maitseaineid, suhkrut, küpsiseid jm, millega robotid hakkama pidid saama.

Neato Botvac D85 on meie testitud robotitest kallim. Hetkel Klick digipoes käimas oleva kampaania raames on võimalik endale robot soetada 569,99 euro eest.

4,08 kg kaaluval Neato Botvac kohta tuleb öelda, et masin on väga tubli. Tal on olemas kokkupõrkeandur, kukkumisandur, võimalus ehitada virtuaalseinad ning erinevad programmid vastavalt sellele, kas masinalt eeldatakse terve põranda või ainult mingi konkreetse väiksema ala puhastust.

Roboti maksimaalne tööaeg on täislaetuna 90 minutit pärast mida tuleb masinat laadida 180 minutit. Robot on varustatud erinevate harjastega, mis aitavad tal erinevat liiki prügiga hakkama saada. Internetis leiduvaid arvustusi lugedes selgub, et eriti kiidetakse teda lemmikloomade karvade kättesaamisel vaibalt. Küll aga on ta sama tubli ka näiteks liiva ja riisi puhastamisel. Seda näitas ka meie väike katse. Vaata, kuidas Botvc 85D töötab!

Ariete Evolution 2.0 on veidi madalamast hinnaklassist (hetkel Klickis saadaval hinnaga 199,99 eurot). Roboti kõige vingem funktsioon on TURBO, mis tähendab, et Evolution 2.0 käivitab kõige rohkem puhastamist vajavates kohtades TURBO funktsiooni, mis keskendub mõneks ajaks 1 meetri laiusele alale, puhastades seda tugevamalt ning kiiremini.

Tööaeg on tal täislaetuna samuti 90 minutit ja pärast seda tuleb teda laadida 210 minutit. Laadimispunkti leiab ta ise tühjaks saades üles ja suudab jätkata pärast sealt, kus oli pooleli jäänud.

Kõik andurid on tal sarnaselt eelmise robotiga samuti olemas ja lisaks nendele ka pult, mille abil saad sa eemalt roboti programme vahetada ja teda vajadusel suunata.

Kiire test robotite vahel näitas, et kuigi abi oli mõlemast robotist kõvasti, siis Ariete Evolution 2.0 jäi pisut hätta peenema puruga, sest oma põhjal asuvatele harjastele kippus ta kõike eesolevat kõige pealt laiali paiskama ja alles siis keskendus koristamisele.

Võimsuse ja efektiivsuse poolest võitis selle võistluse ausalt Neato Botvac D85. Tegu on võimasama, nutikama ja efektiivsema masinaga.

Suur abi on neist mõlemast, kui soovite robotit kasutada igapäevase abilisena, kes toimetab siis, kui pererahvast ennast kodus ei ole. Inimese enda silmale ja tähelepanelikkusele ei saa vastu loomulikult ka kõige kallim tehisloom. Tähtis on aga see, et enamikel meist ei ole aega ega jaksu iga päev töölt tulles tolmuimejaga toimetama hakata ja tavaliselt tassitakse see elukas välja siis, kui tolmurullid juba mööda tube ringi rallivad. Tubli abiline, kes hoiab kodu puhtana siis, kui sina oma toimetusi teed ja ei lase tolmurulle kunagi tekkida, on alati teretulnud.

Kõik kodumasinad hulgimüügi hinnaga saad Cotedist – Saada päring.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here