Koristusvahendid kevadpuhastuseks

Kuna hiljuti sattus kätte üks suur hunnik vaba aega, siis mõtlesin teha algust ka kevadpuhastusega. Ühtlasin mõtlesin läbi käia ka head nipid, kuidas oma koristustarvete kapp kompaktsena hoida ning ka selle, kui tihti muidu üldse koristada võiks. Et endagi kapp korda teha, soetasin omale kauplusest Koduekstra mõned koristusvahendid, millest räägin põgusalt ka siin.

Suures plaanis tasub oma koristamine jaotada kolmeks – igapäevane, iganädalane ning igakuine koristus. Iga päev tuleks teha ära voodid ja tuulutada toad. Samuti peaks viima välja prügi, kuivatama peale pesuskäiku duššikabiini ja vannitoapõranda ning pesema nõud. Nendel kellel nõudepesumasinat pole, tasub kasutada nõudepesuharja. Koduekstras on saadaval ümbertöödeldud plastist nõudepesuhari, mis on kusjuures ka ise ümbertöödeldav – hea tööriist ning ökoloogiline ka lisaks.

Iganädalaselt tuleks põhjalikult üle käia köök, vannituba ja WC. Peaksid võtma tolmu nii tolmuimeja kui ka lapiga, käima põrandad üle nii harja kui mopiga ning vahetama voodipesu.

Köögi ja hügieeniruumide puhastamiseks on ühed parimad koristusvahendid mikrokiudlapid. Nende eelis on see, et mustus tuleb pinna küljest lahti ka ilma pesuvahenditeta. Mikrokiudlapp on väga tõhus ka segistite ja klaaspindade läikima saamiseks. Tasub meeles pidada, et erinevate pindade jaoks on olemas erinevaid lappe – osad sobivad just vannituppa, teised pigem kööki. Kui lapp on must, tuleb seda pesta kõrgel temperatuuril pesumasinas, lihtsalt kraani all loputamisega seda puhtaks ei saa.

Kui teil on elamises palju harjatatavaid pindu – esik, elutuba, koridor, siis tasub mõelda sellise nutika lahenduse peale, et soetate mitme harjapea kohta vaid ühe varre. Tonkital on suur valik ümbertöödeldud plastist harju, millest saab omale koju nutika komplekti teha. Küürimishari, põrandahari ning isegi vastupidav õuehari sobivad kõik ühe varre otsa, seda teed minnes võtavad su koristusvahendid palju vähem ruumi.

Igakuiselt tuleks üle käia aknaklaaside seesmised küljed ning köögi prügikast ja selle ümbrus. Viimase puhul soovitan seal käepärast alati hoida ka üht väikest harja ja kühvli komplekti, et jooksvalt oleks võimalik sealt mustus kiiresti ära koristada.

Samuti tuleks puhtaks pesta külmkapp ja kõik muud köögimasinad. Puhastama peaks ka kardinaid ja mööblit tolmust ning karvadest. Sellel oleks väga suureks abiks üks kummist käsihari, mis puhastab kerge vaevaga mistahes pinnad lahtisest mustusest. Harjased on pehmed ning seega ei saa ka ükski pind kriimustatud.

Selliste lihtsate teadmistega – kui tihti koristada ning millised koristusvahendid võiksid elamises olla, saab oma kodu hoida jooksvalt puhtana ning kui tulebki suurkoristusteks aeg, ei saa see olema kaugeltki nii tülikas kui varem.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here