Stiilsed lillepotid, et kevadele ka toas ruumi oleks

Vaikselt võib selle kevade saabumise üle kindel olla, sest päike on juba mõnda aega hommikuti enne äratuskella meid üles ajamas ning linnud päeva saabumisele seltsiks siristamas. Ühtlasi tähendab see ka seda, et meid ümbritsev flora lööb ennast kaunilt õide. Selleks, et õitsemist oleks näha ka meie kodudes, on meil vaja taimedele sobivat kohta. Vaatame üle, millised on kauplus Koduekstra pakutavad keraamilised lillepotid ning mida nende valimisel tähele võiks panna.

Palju sõltub taimest

Millist potti täpselt valida, see sõltub paljuski taimest. Näiteks orhideede puhul tahavad ka nende juured päikest näha ning seetõttu sobiksid neile eelkõige läbipaistvad lillepotid. Samas on enamus taimi siiski nii vähenõudlikud, et neid võib täitsa vabalt kasvatada ka keraamilistes pottides. Viimased on parimad just tubastesse tingimustesse, eelkõige oma väljanägemise tõttu.

Ilus keraamika trumpab üle igasuguse plastikust variandi. Samas on keraamilistel pottidel teatavaid miinuseid. Näiteks puudub neil pahatihti põhjas ava, mis laseks üleliigsel veel ära nõrguda. Selleks tasub poti põhi täita kergkruusa, kivide vms materjaliga, mis oleks siis justkui drenaažikihi eest. Nii saab üleliigne vesi juurtest eemale koguneda ning juurtel pole ohtu mädanema minna.

Siiski on täitsa olemas ka sellised keraamilised ja portselanist lillepotid, millel on põhjas auk ning poti juurde kuulub ka alustaldrik, kuhu üleliigne vesi saab koguneda. Sellised on ka minu lemmikud, kuna mulle meeldib kasvatada pika elueaga taimi, kuid eelmainitud drenaažikihti peaks aeg-ajalt vahetama/puhastama ning seeläbi on mul üks mure vähem.

Lisaks praktilisusele tuleks kindlasti jälgida ka lillepoti välimust – arvestada tuleks oma kodu sisustuse ning värvilahendusega ja mõelda, kuhu taim lõpuks paiknema jääb. Valgelt taustalt valge pott kuigi hästi välja ei paista. Mina soovitan võimalusel valida ühe toa lillepotid samast seeriast, sedasi jääb mõnusalt ühtlane ja tasakaalus mulje.

Tähtsad on nii sisu kui kest

Lillepotid on samuti üks sisustuselement ning sama tähtis nagu on selle sisu, on ka selle välimus. Pidage kindlasti enne ostmist plaani, et milliste taimede vastu teil huvi on ning selle põhjal saate ka valida oma elamisse just kõige õigemad potid. Valimisel tuleb teile kindlasti abiks Koduekstra, mille e-pood on täis erinevaid lillepotte, seemneid ja taimekasvatustarvikuid.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here