Lauamängud elavdavad igat koosviibimist

Lauamängud

Mul oli rõõm kasvada üles paljude laste keskel ja meid kõiki ühendas suur huvi erinevate seltskonna- ja lauamängude vastu. Kui ilm lubas, olime me õues ja kui ei lubanud, veetsime mõnusalt aega kellegi juures lauamängude ümber.

Nüüd juba suureks kasvanuna ei ole see huvi kuhugi kadunud, ka sõbrad mitte ning aeg-ajalt juhtume ikka jälle kellegi juurde kokku, et teha mõni põnev lauamänguõhtu. Seoses sellega mõtlesin kirjutada ühest väga vingest traditsiooniliste lauamängude seeriast, mille ma omale kauplusest Koduekstra leidsin.

Kõik need lapsepõlvemängud

Kasvades oli vaieldamatult minu lemmik mänguks doomino. Nende klotside lihtsuses on mingisugune harmoonia, mis mind siiamaani paelub. Kas teadsite, et see mäng pärineb lausa 13-st sajandist ja Hiinamaalt?

Väidetavalt tõid Itaalia missionäärid selle 18. sajandi alguses Euroopasse ja tänu sellele on see levinud üle maailma. Muideks, alates 1976-st aastast on USA peetud ka doominode MM-i, iga aasta juuli teisel nädalavahetusel kogunevad tuhanded üle maailma sinna osalema ja kaasa elama. Tehke käsi soojaks ning minge pange end seal proovile! Ja kui mängida ei soovi, siis laduge klotsid lihtsalt püstiselt ritta ning pange kogu rivi esimest klotsi lükates langema.

Lisaks doominole kuulub samasse seeriasse ka trips-traps-trull mis, nagu ka teised seeriasse kuuluvad lauamängud, tuleb ilusa puidust karbi sees. See on parim mäng neile, kes soovivad panna end proovile üks-ühe vastu.

Ka see mäng muideks on pika ajalooga – juba vanas Egiptuses mängiti seda, lausa 3500 aastat tagasi. Kuigi mina olen huvi selle vastu juba ammu kaotanud – kõik need pikad bussisõidud, mille jooksul vanem õde mulle ikka ja jälle tuule alla tegi, võtsid mult selle jaoks mänguisu, siis oma koha see mäng minu riiulil ikka leidis. Kui muud põhjused ei sobi siis vaadake vaid kui ilus karp see on!

Kui keegi ütleb “lauamängud”, tuleb mulle esimesena mõttesse üks korralik kaardipakk, mille seltsis võib mööda saata terve nädala jagu mõnusaid õhtuid ilma, et mängudest tüdinema hakkaksid. Ka selline komplekt on Koduekstras saadaval. Lisaks kahele kaardipakile on seal ka terve peotäis täringuid, mida saate eraldi või siis isegi mitmes kaardimängus kasutada. Kui olete veel eriti seiklusaltid, pange mõlemad pakid kokku ja tehke üks metsik “linnade põletamise” maratonmäng!

Täringuhuvilistele on ka eraldi komplekt olemas – ilusas täringukujulises karbis on olemas kõik täringud mida vajad näiteks Yatzy mänguks või täitmaks tühimikku mida tekitasid kaduma läinud täringud sinu vanast “Reis ümber maailma” komplektist. 

Kõik mängima!

Kui on põhjust koos olla, siis on põhjust ka mängimiseks. Lauamängud on suurepärane viis, kuidas heade inimestega koos mõnusalt aega veeta. Pange telekad kinni ja telefonid nurka, taustale vaikselt raadio mängima ning nautige üksteise seltskonda. Koduekstrast leitavate lauamängudega või täita saunaõhtuid, sumedat suveaega õhtusel terassil või miks mitte seda leiva luusse laskmise aega vabariigi aastapäeval.

1 kommentaar

  1. Mul oli väga hea meel näha artiklit sellise pealkirjaga. Sisus kahjuks pettusin natuke. Sõnum on hea – mängige lauamänge ja veetke kvaliteet aega oma sõprade ja pere ringis. Kahju on aga näha, et tänapäeval – kui häid lauamänge on väga palju – räägitakse ikka veel ainult trips-traps-trullist ja doominost. Sellises artiklis sooviks juba väga näha selliseid mänge nagu Catan või Carcassonne või Saboteur või uuematesst mängudest näiteks Wingspan.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here