Meisterda omale küünlaalus

Elaval tulel on meie hingele mingi ürgne mõju. Olenemata selle leegi suurusest – suur lõke, tuli kaminas või vaikselt värelev küünlaleek, sügaval enda sees me siiski tajume selle olulisust. Mõelda vaid, kui kõle ja pime oleks meie ilm, kui suur titaan Prometheus poleks inimkonnale Zeusi tagant varastatud tuleleeki kinkinud. Muide, Zeus maksis selle tembu eest inimkonnale nõnda kätte, et saatis tol ajal veel ainult meestest koosneva maarahva sekka jalutama esimese naisolevuse. Ei tea, kui suur karistus see nüüd tegelikult oli.

Aga – tuli on tähtis, kosutav ja isegi pelgalt vaatamisele mõnusalt soe, kahjuks pole paljudes kaasaegsetes elamutes võimalust ahju- või kaminaleeki näha. Selle puudujäägi, nutikad nagu me oleme, saame lahendada küünaldega!

Küünlad muudavad õhtuhämara toa mõnusalt hubaseks, romantiliseks ning osa küünlad suudavad elamise nii hästi lõhnama panna, et igasugune muu tegevus, kui nende aroomide sissehingamine, võiks vabalt patuna kirja minna. Kõige selle tarvis vajavad küünlad kindlat ja ohutut alust, mille võid ise koos Koduekstra abiga valmis meisterdada.

Mida siis tarvis läheb?

Kindlasti on sul kodus kasutuna seismas mõni läbipaistev anum – tühi purk, mõni ilus vaas, kus on lilled sees vaid sünnipäevade paiku, või miks mitte ka mõni veiniklaas. Ja kui tõesti midagi sellist ei leidu, ole mureta – Koduekstras on suur valik vaase, mille seast võid sinagi leida omale midagi, et teha omale kena küünlaalus. Selleks, et sinu küünal – ükskõi,k mis suuruse või kujuga ta ka pole, selles küünlaaluses korralikult püsiks, kalla sinna põhja pisut dekoratiivliiva või dekoratiivkuulikesi.

Valikus on erineva värvi ja kujuga liiva ning kuulikesi. Tuleb lihtsalt leida endale sobib värv, millega sa oma anuma põhja ära vooderdad. Mõtlema peaks ka sellele, milliseid küünlaid see küünlaalus hoidma hakkab ja kas soovid, et leek paistaks üle aluse serva või mitte.

Ohutu küünlaalus igale pinnale

Selle nipiga saad kasutada ära erineva kuju ja suurusega klaasanumaid, et katta küünlavalgusega pea terve elamine ja seda kõike ohutult. Pane dekoratiivliiva täis purgid köögi aknalauale, täida klaasist vaas kuulikestega või leia oma riiulitelt mõni erilisem anum, kuhu mahub küünal sisse panna. Peaasi, et on klaasist, sest klaasil on juba teada jonnakus igasugu süttimiste vastu ning ka need Koduekstra dekoratiivmaterjalid on tehtud sellised, et lõpuni põlenud küünla leek sinna lihtsalt ära kustub. Hoia siiski meeles, et põlevaid küünlaid ei tohi järelevalveta unustada ning neid aknalaual hoides peab kardinad sellest eemale hoidma. Tuli on ilus, aga sellel on ka suur jõud.

Too oma elutuppa mõnusat hubasust või lisa magamistuppa romantilist hõngu, elav tuli on selleks parim viis ja selle lihtsa nipiga võid kõik vaasid ja purgid, mille kodust või Koduekstrast leiad, muuta ilusateks küünlaalusteks.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here