Miks üldse suvekodu, kui saab reisil käia?

Kas selline küsimus pole mitte paljudel pähe torganud, kui kuuldakse, et keegi on endale suvila soetanud? Tõepoolest, tänapäeval on lennupiletid nii odavad ning neid viimase hetke pakkumisi tuleb meilile pea iga päev. Kas suvilad ja suvekodud hakkavad tasapisi hoopis moest kaduma või on tegu ikkagi ajatu ehitisega, mis pole oma populaarsust kunagi kaotanud?

Kuhu? Eks ikka sinna, kus on hea

Kujutame ette seda “kõige ideaalsemat’’ Eesti suve. Sääski pole, tuul on täpselt nii jahe, et kehal ei hakkaks palav ning päike paistab täpselt nii kaua, kuni nahk on kaunilt pruun ning põletust ei teki mitte kunagi – selline unelmate suvepäev. Kus te ennast sellise ilma korral ette kujutaksite? Ujumas? Aias askeldamas? Terrassil sõpradega lõõgastumas või hoopis marju ja puuvilju mahlaks pressimas? See, kuidas ja kus puhata soovite, määrabki ära suvila asukoha.

Kui olete rahulikuma loomuga inimene, kes parema meelega puhkaks õndsas vaikuses, saatjaks ainult ööbikute laksutamine, siis tuleks valida mõni kõrvalisem paik, mis asub piisavalt kaugel argimuredest. Siis kõik töökaaslased teavad, et ta läks suvilasse, talle pole mõtet helistada.

Kui teile meeldib ujuda ning teil on ka lapsed, kellel meeldib sama teha, siis tuleks vaadata endale paik, mille lähedal on veesilm või võimalus endale isiklik tiik kaevata.

Sama tähtis on enda jaoks läbi mõelda, kui kaugel peaks suvila olema teie kodust. Kas sinna on võimalik minna ühistranspordiga või tuleb arvestada pika autoretkega. Lisaks veel, kui kaugel on lähim pood, suurem maantee, kas on elektri ja interneti võimalus?

Milleks jaoks ma suvekodu kasutama hakkan?

Oletame, et suvekodu ostmise otsus on tehtud. Kuid, mida seal igapäevaselt tegema hakata. Kui ostate suvila, mis vajab kõpitsemist või lausa suurema sorti renoveerimist, siis te ei peagi mõtlema, mida te suvilas tegema hakkate. Seda sellepärast, et kogu aeg ja raha kujuneb suvemaja korda tegemisele. Osadele inimestele meeldibki selline protsess – käid suvilas ning ehitad, rajad ning parandad seal pidevalt midagi.

Rohenäppudel meeldib jällegi oma peenramaa eest hoolitseda. Alates kurkidest ja tomatitest kuni viinapuudeni välja. Samuti tore. Teised jällegi on kirglikud kalamehed. Mõnusalt lõõgastav on varahommikul ennast kalale sättida ning õhtul saadud kalasaaki grilli peal küpsetada.

Lisaks sellele kõigele saab ka oma suvekodu välja üürida. Tihti me seal ise ei ole ning maja seisab pikalt tühjana. Suvilate rentimine kogub aina populaarsust, eriti tänu sellistele rakendustele nagu Airbnb ja booking.com, kus enda kodu välja rentimine toimub ainult paari klõpsuga. Üürimine toob sisse lisaraha ning lisaks ei seisa ka suvila pikalt tühjana.

Kui kalliks kõik see lõbu võib minna?

Suvila rajamine võib osutuda küllaltki kulukaks, kuid samas on võimalik soetada ka valmis moodulmaja, mis pole eriti suur ning ei vaja isegi ehitusluba. Vanemate talumajadega seonduvad hooldus- ja ehitustööd võivad teinekord täitsa üle pea kasvada, sest iga asi võtab kaua aega. Samas lõpptulemus võib olla nii hästi õnnestunud, et tekib soov oma linnakodust päriselt maale ära kolida.

Üks murekoht igasuguse ehituse või arendamise puhul on et, kust leida vajalikud vahendid. Nii ka suvila ja suvekoduga. Üheks võimaluseks on hüpoteeklaen. See on laen, mida antakse kinnisvara tagatisel.

Finora Capital pakub täpselt just sellist laenuvõimalust. Laenu miinimumsumma on 2 000 eurot ning maksimaalne summa võib olla kuni 70% tagatise turuväärtusest. Suurpankade poolt pakutavad laenutooted on enamasti piiratud, kas siis tingimuste osas või ei ole laenu kasutamise eesmärk vastavuses nende ootustega. Sellistes olukordades sobib Finora Capitali hüpoteeklaen, mille tingimused on oluliselt paindlikumad.

Kui eluasemelaenu puhul tuleb esitada täpne remonttööde või ehituse eelarve, siis hüpoteeklaenu puhul seda ei nõuta. Igal juhul tuleb enne tutvuda laenu täpsete tingimustega ning alles siis otsustada, kas on mõttekas laenu võtta või mitte. Kui olete laenutaotluse esitanud, võetakse teiega ühendust ning pakutakse õige lahenduse leidmiseks tasuta konsultatsiooni.

Kui nüüd kõik mõne sõnaga kokku võtta, siis tänapäeval tundub suvila ostmine isegi mõistlikum, kui vanasti. Jah, me saame reisida ning jah, suvila peale võib kuluda küllaltki märkimisväärne summa, kuid tegu on ikkagi kinnisvaraga, mida võib võtta tulusa investeeringuna. Kunagi polnud võimalik kerge vaevaga  sügisel ja talvel seisvat suvilat välja üürida. Nüüd on see võimalik. Lisaks on paranenud ka ühendus suuremate linnadega ning ka internet liigub enamikes paikades õhu kaudu. Kui suvemaja on juba soetatud, siis teha on seal oh kui palju ning ainult taevas on piiriks.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here