Mida kinkida jõuludeks?

Mida kinkida jõuludeks

Kui pealkirja lugeda, siis võib tekkida küsimus, et miks me blogipostituses juba praegu jõuludest juttu teeme? Eks ikka sellepärast, et igal aastal juhtub täpselt sama asi – inimesed jätavad oma jõuluostud viimasele minutile ning siis on kõik kaubanduskeskused ja pakiautomaadid umbes ning paljud meist ei leia enam soovitud kinki või siis ei jõua e-poest tellitud kingid  jõululaupäevaks kohale. Tark tegu on juba praegu väikest eeltööd teha ning hakata jõuludeks vargsi valmistuma. Kui kingid varakult ostetud, siis ei tundugi jõulud nii hirmus aeg. Täitsa tore ju – jõulusöögid, -joogid ja -laulud. Lähedased saavad laua taga kokku ning äkki sajab ka lumi maha just sel ajal, kui telekast ‘’Visa Hinge’’ näitab.

Selleks, et kõigil tuleksid rahulikud ja stressivabad jõulud, mõtlesime koos Finora Capitaliga teile appi tulla ning piiluda, mida toredat inimesed jõuluvana kingikotist ootavad. Kui muidu tehakse kingispikreid stiilis: ’’Mida osta emale, isale, kallimale jne’’, siis me läksime teist teed ning võtsime ette hoopis inimeste huvid, sest nii isa kui poeg võivad mõlemad olla arvutimängude huvilised. Nii vanaema kui ka kallim võivad mõlemad vajada trendikat uut lõhna või lahedat tehnikavidinat.

Elektroonika sobib ju tegelikult kõigile

Möödas on ajad, kus tehnika huvitas ainult pika patsiga tehnofiilidest kolmekümnendates mehi. Tehnika ning nutilahendused on ammu jõudnud meie kõikide ellu ning isegi tavapärane  kodutehnika nagu külmkapid ja tolmuimejad on muutunud nutikaks. Igal aastal hakkavad meile silma just tehnikakaupluste ja e-poodide pakkumised, mis tähendab, et tehnika on kindlasti ka sel aastal päris paljude jõuluvana soovinimekirjas tähtsal kohal.

Kindlasti on hea kingiidee sel aastal ühed korralikud bluetooth kõrvaklapid. Kes ikka viitsib juhtmetega mässata. Kui valid kinki inimesele, kes veedab enamuse ajast kontoris, siis võiks talle kinkida suured, mürasummutavad kõrvaklapid. Kui on tegu sportliku või väga palju jala ja ühistransporti kasutava kalli inimesega, siis kindlasti sobivad  talle kõrvasisesed nööpkõrvaklapid. Need mahuvad mugavalt taskusse ning sportides püsivad kindlalt kõrvas ning higi ja vihmavesi neid ei kimbuta. Meie arvates teevad sel aastal just väikesed bluetooth kõrvaklapid oma võidukäiku. Hinnad algavad 20€ ning kerkivad kuni 300€. Valikut on!

Ära ei tohi unustada nutitelefone. Muidugi on kõigil need juba olemas, kuid nende eluaeg pole ammugi selline nagu oli nuputelefonidel. Tarkvara uuendused muudavad telefoni pikapeale aeglasemaks, sest uuemad äpid nõuavad ka paremat riistvara ning ka sisseehitatud akud ei ole igavesed.

Kui arvatakse, et vanemad inimesed ei vaja nutitelefoni, siis tegelikult peaks olukord olema vastupidine – neile on just uut telefoni vaja. Miks? Eks ikka sellepärast, et tänapäeva nutitelefonid on suure ekraaniga ning aplikatsioonidega, mis muudavad igapäevatoimingud palju hõlpsamaks. Nii saab pangateenuseid mugavalt kasutada, hääletamas käia, e-poodidest kaupu tellida jpm. Jalavaeva vanemal inimesel kohe palju vähem.

Näiteks robottolmuimejad on kindlasti ühed sellised tegelased, mis muudavad kõikide elud palju lihtsamaks. Ole sa mees või naine, noor või vana, kellele ikka koristada meeldib. Robottolmuimeja teeb kogu töö ära ka siis, kui omanikku pole. Ei väsi kunagi ega nurise, et tööd on palju. Lisaks on kodu iga päev konstantselt puhas. Selliseid nutikaid abilisi on veelgi – nutikellad, nutikad külmkapid ja suitsuandurid jpm. Isegi veekeetjad on nüüd arukamad – hoiavad sobivat temperatuuri täpselt nii kaua kui iganes vaja on.

Kingi elamusi!

Kui kõik füüsilised vidinad ja tooted kõrvale jätta, siis võib kinkida ka elamusi. Kui asjad kaovad või vahetatakse aja jooksul välja, siis mälestus toredast sündmusest jääb terveks eluks.

Elamusi ja toredaid sündmusi, mida kinkida on palju.

Auto- ja kiirusehuvilistele võib kinkida näiteks sõidu tõelise sportautoga nagu Ferrari või Lamborghini. Adrenaliini fännidele sobib kindlasti langevarjuhüpe, lend purilennuki või kuumaõhupalliga. Kuid kõik kingitused ei pea sõna otsemas mõttes põlvist nõrgaks võtma. Kui inimesele meeldivad rahulikumad ja tubased tegevused, siis võib kinkida kokkamis- või joogikoolituse, kus tutvustatakse põnevat ning müstilist veinimaailma või avatakse ägedaid kokakunsti saladusi. Lisaks on veel arvukalt õhtusöökide, reiside ja spaade pakette. Miks mitte einestada pilkases pimeduses või nautida ‘’sita teeninduse õhtusööki’’ (jah, nii seda kutsutakse).

Kuid saab kinkida ka tervist ja tervislikke eluviise. Viimastel aastatel on jõu- ja trennisaale kasvanud nagu seeni pärast vihma. Miks mitte oma sõpra või vanemaid üllatada spordiklubi liitumispaketiga. Näiteks aastaste lepingu sõlmimisel on paljudes kohtades kuutasu kõigest 15€. Peale jõule on ikka inimeste põues selline lootusrikas ‘’uus aasta, uus mina’’ energia. Miks mitte lasta neil see esimene samm parema füüsilise vormi poole teha ning kinkida aastane trenniklubi pakett.

Jõulude ajal teevad inimesed suuri väljaminekuid

Palju inimesed kogevad pärast pühi ka sellist olukorda, kus uus aasta algab, jaanuar on käes, kuid pühad on jätnud rahakotti suure augu. Veelgi hullem, kui rahaliste vahendite kitsikus jõuab kohale enne pühasid. Sellest murest on näiteks USAs hästi aru saadud ning turule on tulnud palju jõululaenu pakkujaid, kes pakuvad oma klientidele just nimelt sellise nimega lahendust. Jõululaen on hooajaline toode ja selle intressid ei erine muude väikelaenu toodete intressidest.

Kuid, milline sarnane laenutoode on meil Eestis olemas? USA jõululaenuga väga sarnane on näiteks Eestis pakutav väikelaen.

Finora Capitali teenuste valikus on väikelaen täiesti olemas. Väikelaen sobib hästi just väiksemate kulude katmiseks. Tingimustega saad tutvuda siin. Kindlasti tuleb ära märkida, et väikelaen ei ole klassikaline kiirlaen, kus raha tuleb n.ö. piiks-piiks ja hetkega, vaid Finora Capital lähtub vastutustundliku laenamise põhimõtetest, kuid samas lubavad anda taotlusele kiire vastuse. Loomulikult tuleb lisaks pühadele elus ette ka mitmeid muid planeeritud ja planeerimata olukordi, mil väikelaen võib olla hädavajalik.

PS. Meelest oleks veel läinud, et ka hea lõhnaõli on väga tore kink. Seda läheb ikka ja alati vaja.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here