Mida põnevat võiks koduaeda rajada?

Kevadised aiatööd on juba hoos. Koristatakse aedu talvisest prahist, valitakse muru- ja lilleseemneid ning planeeritakse aiapeenraid. Kevadistel aiatöödel me siin postituses täpsemalt ei peatu. Juttu tuleb sellest, mida teha siis, kui aed on juba valmis – peenrad rajatud, kõnniteed paigas, kuid hing ihaldaks midagi veel.

Ambitsioonikamad plaanid nõuavad ka rohkem ruutmeetreid

Alustame mahukamate plaanidega. Oletame, et teil on korralikult suur tagaaed, kuid hetkel katab seda lai murukate, mille niitmisele läheb alati palju aega. Võimalik, et koeral on seal hea joosta, kuid muidu tundub kogupilt ikkagi traditsioonilise talumaja ümbrusena, mis minimalistlikult tühi. Miks mitte sinna rajada bassein või palliplats?

Basseinist on kindlasti meist enamik unistanud. Selline ilus helesinine unistus. Basseinis ujumine on ju suvel ideaalne tegevus ning lisaks ka korralik panus oma tervisesse. Tänapäeval pole basseini rajamine ka nii pikaaegne ning kulukas tegevus kui võiks arvata. Basseine on saadaval erineva suuruse ning pikkusega. Mitte vähem tähtis pole ka tõsiasi, et kui kord juba bassein rajada, siis see tõstab ka kinnisvara väärtust, mis tähendab, et see võib osutuda väga edukaks investeeringuks.

Teine asi, mis võiks tagaaias olla, on palliplats. Eelistatult kõva pinnaga väli, sest pehmel maapinnal on igasugust sporti raskem teha. Näiteks, jalgpalliplatsi murukate nõuab kindlasti rohkem tööd ning kui seda mitte hooldada, võib majatagune kergesti väikeseks porimülkaks muutuda. Hoovi saab paigutada ka korvpalliplatsi, sulg- või võrkpalli ala või lauatennise nurgakese.

Aga, kui on tegu väiksema aiaga?

Basseinid ja palliplatsid on kindlasti nende inimeste pärusmaa, kellel on suurem maatükk või krunt. Kuid, mis saab nendest, kellel väiksemat mõõtu aiad? Tegelikult ka siin on mitu erinevat võimalust, mida saab aeda ehitada. Näiteks kasvuhoone, laste mänguväljak, tünnisaun või väike grilliala või väliköök on kõik väga vajalikud ja lahedad asjad, mis kindlasti aias veedetavat kvaliteetaega pikendavad.

Kasvuhoonesse saab rajada oma väikese köögiviljaaia või kasvatada maitsetaimi. Kasvuhoone rajamine on küllaltki lihtne ning erinevaid lahendusi on palju, kõik peaksid lihtsa vaevaga leidma just oma soovidele vastava lahenduse. Tore on ju astuda suvel paljajalu muru peal ning minna korjata enda kasvuhoonest maitsvaid kurke ja tomateid.

Sama lugu on ka laste mänguväljakuga. See ei pea alati olema hiigelsuur. Teinekord piisab väikesest mängumajast, mille ühes küljes asub ka liivakast ning lähedal kiik. Kasvõi selline väike mänguala õpetab juba maast madalast last rohkem õues viibima ning seal sõpradega mängima. Praegusel nutiajastul on kõik mittetubased tegevused ju vägagi tervitatavad.

Grilliala või tünnisaun võtavad mõlemad umbes sama palju ruumi. Tähele tuleb panna, et mõlema ala eripära on, et tekib suits, mis võib tuppa tungida. Seda arvesse võttes võiks mõlemad paigad rajada elumajast natuke kaugemale. See on ka ohutum, sest kui grill või tünnisaun sooja panna, on tegu ikkagi elusa tulega. Ohutus ennekõike. Kuid kindlasti on nii tünnis kuumas vees mõnulemine kui väljas grillimine mõlemad seltskondlikud ja lõbusad tegevused.

Kust leida vajalikud vahendid?

Üks murekoht igasuguse ehituse või arendamise puhul on et, kust leida vajalikud vahendid. Üheks võimaluseks on hüpoteeklaen. See on laen, mida antakse kinnisvara tagatisel.

Meiega võttis ühendust Finora Capital, kes pakub täpselt just sellist laenuvõimalust. Laenu miinimumsumma on 2 000 eurot ning maksimaalne summa võib olla kuni 70% tagatise turuväärtusest.

Suurpankade poolt pakutavad laenutooted on enamasti piiratud, kas siis tingimuste osas või ei ole laenu kasutamise eesmärk vastavuses nende ootustega. Sellistes olukordades sobib Finora Capitali hüpoteeklaen, mille tingimused on oluliselt paindlikumad. Kui eluasemelaenu puhul tuleb esitada täpne remonttööde või ehituse eelarve, siis hüpoteeklaenu puhul seda ei nõuta. Igal juhul tuleb enne tutvuda laenu täpsete tingimustega ning alles siis otsustada, kas on mõttekas laenu võtta või mitte. Kui olete laenutaotluse esitanud, võetakse teiega ühendust ning pakutakse õige lahenduse leidmiseks tasuta konsultatsiooni.

Alati pole laenu vaja tarvis võtta. Näiteks väikese mänguplatsi lastele või grillinurga saab kindlasti ka enda vahenditega valmis ehitada. Võib hakata kasvõi praegu säästma või siis järk-järgult pihta hakata. Ka Roomat ei ehitatud ühe päevaga. Suvi pole enam kaugel ning ilus aed, kus  on võimalik sõpradega sõpradega grillida või basseinis ujuda, kõlab ju vägagi hästi.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here