Millised jõulutuled endale koju valida?

Jõulutuled

Ja ongi see aeg kätte jõudnud, kus saab oma kodusid hakata ehtima ning jõulutuled välja otsida.  Kes sätib need räästa külge, teine jällegi riputab akendele. Ära ei saa ka unustada kõiki neid, kes ka tuppa toodud jõulupuu tulesäraga katavad. Olenevalt kohast, on meil ka erinevad nõudmised jõulutuledele. Kas on veekindlad, kas töötavad patareidega ning milline on kaablipikkus? Käisime Koduekstras ringi ning kuulasime maad ning nüüd jagame ka teile mõningaid nippe, et leiaksite täpselt enda soovidele vastavad jõulutuled.

Pikkus on oluline

Kes ütleb, et pikkus pole oluline, siis tegelikult pole see nii – jõulutulede puhul on ikka küll. Kas tuleb ette tuttav olukord, kus olete tuled kenasti ümber esiukse ära vedanud, kuid juhe seina ei ulatu. Või kuusk tuppa toodud, koht leitud ning seejärel selgub, et pistikupesa on hoopis toa teises otsas, kus paikneb telekas. Ja nii hakkadki oma elu pistikupesade järgi seadma ning kuusk on päeva lõpuks hoopis sellises kohas, kuhu seda alguses polnud plaaniski panna. Järelikult tuleb valida jõulutuled, mille kaablipikkus sobib vastavalt sinu toa mõõtmetele ning on võimalik juhet vedada hiljem ka mööda ääri pistikupesani.

Kui osta liiga lühikese pikkusega jõulutuled, siis võib tekkida teine kentsakas olukord – kuusele ei ulatu need ühtlaselt peale ning viimane ots, mis viib pistikuni, ripub kentsakalt õhus. Avaneb olukord, kus jõulutuled on nagu valgustatud pesunöör kuuse ja seina vahel.

Kas patareide või juhtmega?

Kui tulesid valima hakata, tuleks ka läbi mõelda, kus on neid plaanis näitama hakata – kas õue või toas? Patareidega jõulutuled väga hästi õue ei sobi, sest õuetuled põlevad tavaliselt terve öö, ning patareid võivad nii kergesti tühjaks saada. Õue tuleks valida ikkagi veekindlad kaabliga jõulutuled, et patareidega mässamine ära jääks. Näiteks lauale sobivad ka patareidega jõulutuled väga hästi või maalide ümber.

Premier – jõulutuled vastavalt sinu soovidele

Koduekstra kauplustes on sellel hooajal väga lahedad Premier jõulutuled, mis on väga heade tehniliste näitajatega. Näiteks on nende valikus jõulutuled, mis sobivad ideaalselt kuusepuude ehtimiseks – tuledega kaabli pikkus on lausa 18,7 meetrit, lisaks on veel juures 10 meetrit ilma valgustiteta kaablit, et ulatuks ikka mugavalt pistikuni. Sellise valgussäraga katab ära isegi 1,8 meetri pikkuse jõulupuu.

Premiere jõulutuled sobivad nii õues kui ka toas kasutamiseks. Lisaks on nende enamikel toodetel ka mehaaniline taimer, mis automaatselt lülitab tuled teatud aja tagant sisse ja välja. Väga mugav ning sa ei unusta kunagi tulesid sisse siis, kui sa seda ei soovi.

Valikus on nii klassikaliselt kuldseid, kui ka mitmevärvilisi jõulutulesid. Igaüks peaks leidma sealt just selle enda lemmiku.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here